Prof. Dr. Çetin EvliyaoğluProf. Dr. Çetin Evliyaoğlu

Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı


1964 yılında Ankarada doğdu. Ankara Ergenekon ilkokulunu, TED Ankara Koleji orta ve lise kısmını bitirdi. 1988’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1988-1990 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi asistanlığı ve SSK Zonguldak Hastanesi ve dispanserlerinde pratisyen hekim olarak zorunlu hizmet yaptı.

1990-1995 yılları arasında Ankara Numune Hastanesi Nöroşirürji Kliniği’nde uzmanlık eğitimi gördü.

1993-1997 yılları arası EANS( European Association of Neurosurgical Society) Belçika, Türkiye, Avusturya ve Danimarka’daki kurslarına katıldı ve tamamladı.

1994 ‘te Hacettepe Üniversitesi Nörolojik Bilimler ve Psikiatri Enstitüsü Mikronöroşirürji özel eğitim programına katıldı.

1994’te “World Federation of Neurosurgical Society” eğitim kursuna katıldı.

Haziran 1996 ‘da Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Ana Bilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak göreve başladı.

Kasım 1996’da Almanya Heidelberg’de “Image Guided Surgery” kursuna katıldı.

Temmuz 1997-Kasım 1998 süresince Amerika Birleşik Devletleri Boston Harvard Medical School, Brigham Woman’s Hospital Nöroşirürji Kliniği’nde Dr. Peter Mc.L. Black ‘in yanında Nöroonkoloji Research Fellow’u olarak çalıştı.

1999 yılında WFNS (World Federation of Neurosurgical Societies) eğitim kursuna katıldı.

Mayıs-Haziran 2000 yılları arası Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kafa kaidesi cerrahisi ve fonksiyonel ve stereotaktik nöroşirürji konularında fellow olarak çalıştı.

Kasım 2000’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kraniovertebral bileşke anatomisi ve cerrahi yaklaşımları konulu uygulamalı kafa kaidesi kursuna katıldı.

Ekim 2001 de Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalına Yardımcı Doçent olarak atandı.

2001-2004 yılları arasında TND Türk Nöroşirürji Dergisi editör yardımcılığı görevini yaptı.

2002 Surgical Navigation Education Programme, 2003 Türk Nöroşirurji Derneği Stereotaktik Nöronavigasyon Kursu, 2005 Louisville- ABD Medtronic Navigation Education Center “Advanced Cranial StealthStation Sytem Training” and “Spine Navigation Training”kurslarına katıldı.

2005 yılında Doçent oldu.

2006 yılında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Ana Bilim Dalı Başkanı oldu.

2009 yılında İstanbul’a gelerek özel hastanelerde Nöroşirürji uzmanı olarak çalıştı. 2017 yılında Beykent Üniversitesinde Profesör kadrosuna atanarak Sağlık Bilimleri Yüksekokulunda 2017-2020 yılları arası akademik görevini devam ettirdi.

2022 yılından beri Demıroğlu Bilim Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak Tıp Fakültesinde Nöroşirürji derslerine girmektedir.

Halen kendi muayenehanesinde serbest çalışan Nöroşirürji uzmanı olarak ve Gayrettepe Florance Nightingale Hastanesinde Nöroşirürji Konsultan hekimi olarak hastalarına hizmet vermektedir.

Nöroonkoloji, spinal cerrahi ve endoskopik nöroşirürji özel ilgi alanlarıdır.

Türk Nöroşirürji Derneği ve Türk Geriatri Derneği üyesidir. TND Nöronkolojik Cerrahi Öğretim ve Eğitim Grubu kurucu üyesi ve TND Cerrahi Nöroanatomi Öğretim ve Eğitim Grubu ve TND Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Öğretim ve Eğitim Grubu üyesidir.

Evli ve 2 çocuk sahibidir.

Yurtiçi ve yurtdışı toplam 39 yayını ve 58 bildirisi vardır.

İngilizce ve Almanca bilmektedir.